Günsor | Konular

4/a Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?4/a çalışanı belli bir özel kurum adına çalışan ve sigortası düzenli yatırılan çalışandır.

4/a Hizmet Dökümü ; 4/a kapsamında çalışan vatandaşın prim gün sayısını öğrenmesine olanak sağlayan , sigorta primlerinin yatıp yatmadığının kontrolünü sağlayan ,adına çalıştığı kurumun sigorta primini kaç lira maaş üzerinden yatırıldığını , işe giriş çıkış tarihlerini öğrenmeye olanak sağlayan , emeklilik için hesaplama yapmanıza olanak sağlayan sistemdir.

Hizmet dökümünün çıktısını alınıp onaylatarak gerekli yerlerde kullanılabilir.

4/a Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Öncelikle e-devlet kapısı üzerinden giriş yapmalısınız.Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden kimlik bilgileriniz ile bizzat başvurarak 2 tl hizmet bedeli karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.Şifrenizi unutmuş iseniz yine PTT şubelerinden 4 tl hizmet bedeli karşılığında şifrenizi yenileyebilirsiniz yada sisteme giriş yaparken 'şifremi unuttum' kısmından kimlik bilgileriniz ile şifrenizi yenileyebilirsiniz.
Artık bir şifreniz varsa aşağıda verilen bağlantıya tıklayıp gerekli yerlere TC numaranızı ve e-devlet şifrenizi yazarak sisteme giriş yapabilir.Hizmet dökümüne ulaşabilirsiniz.4/a Hizmet Dökümü İçin Tıklayınız