Günsor | Konular

SGK hasta bezi masrafınıza destek oluyor

Yetişkin Hastalar ve bay bayan olmak üzere Hasta Bezi seçimleri konusunda fiyattan önce tercih edilmesi gereken en önemli konu, kesinlikle Uluslar arası standartlara uygun Hijyenik ve güvenilir konusunda uzman Firmalardan ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Yatan hastalar, yetişkin 65 yaş ve üzeri bay bayan hastalar tarafından tercih edilen ve ihtiyaç olan bu ürünleri internetten bir çok alternatifle ulaşmak mümkün.
Türkiye Pazarında Hasta bezi, Bebek Bezi ve alanında uzman ekibi ile hizmet veren Paksel Kimya Tekirdağ Çerkezköy' de bulunan fabrikasından sağlıklı ve hijyenik bez üretimi konusunda düşünülenin aksine uluslar arası standartlarda üretilen bu ürünlere hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaç duydukları tüm seçenekleri online satış mağazasından kargo ile son kullanıcıya ulaştırmaktadır.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hasta bezi masrafınıza destek oluyor!
SGK tarafından geri ödeme yapılabilmesi için; mesane ve rektum kontrolü olmadığını belirten, sağlık kurumundan onaylı rapor alınması gerekmektedir.
Aşağıdaki evrakları tamamlayarak şehrinizde bulunan İl Sağlık Müdürlükleri'ne başvurabilirsiniz.
Aldığınız hasta bezi faturasının aslı (Bez adedi belirtilmeli.)
Reçete (uzman doktor kaşeli, imzalı olmalı; hasta bezi ihtiyacı 1 aylık 120 adettir yazılmalı, son mevzuata göre 2 aylık 240 adet için de reçete de alınabiliyor.)
Sağlık Kurulu Raporu (her ay "ASLI GİBİDİR" ibareli örnek)
Kimlik Fotokopisi (T.C. Kimlik Numaralı)
Herhangi bir satış noktasından (medikal market, eczane, market vb.) hasta bezini satın alabilirsiniz.